Menu Zamknij

Czy warto otworzyć sklep internetowy na PrestaShop 1.7?

Na początku roku 2017 pojawiło się wiele pytań o wybór odpowiedniego oprogramowania do założenia sklepu internetowego. PrestaShop udostępniła oficjalną wersję 1.7. Nasi klienci pytają czy warto zaktualizować sklep z wersji 1.6, 1.5 lub starszej, czy lepiej wybrać sprawdzoną PrestaShop 1.6 czy najnowszą 1.7. Nasza odpowiedź brzmi: TAK, 1.7.

Nowa PrestaShop 1.7 to

większe bezpieczeństwo

szybsze działanie

nowe funkcje

łatwiejsza obsługa

Każda aktualizacja zwiększa bezpieczeństwo i wydajność sklepu, dzięki dostosowaniu do rozwijającej się technologii. Obecnie usunięto w oprogramowaniu sklepu stare funkcje, które były już niepopularne i rzadko używane albo wcale, co zwiększyło przejrzystość, a dodano nowe, często poszukiwane elementy.

Jak to się dzieje

Nowy sklep

Jeśli otwierasz nowy sklep internetowy na pewno wybierz PrestaShop 1.7. To będzie lepsza inwestycja, większa perspektywa rozwoju, nowe możliwości. Poprzednia wersja będzie wspierana jedynie do października 2018 roku. W pierwszych miesiącach wiele modułów płatnych nie było jeszcze dostosowanych, teraz dostępnych jest już ich bardzo wiele. Na rynku znajdziesz również tanie oferty sklepów, które wykonywane są na poprzednich, nieaktualizowanych już wersjach PrestaShop. Jeśli planujesz przeznaczyć na założenie sklepu nie za duży budżet lepiej rozważ wybór gotowego szablonu zamiast indywidualnego niż nieaktualne oprogramowanie. W naszej ofercie znajdziesz sklepu oparte na szablonach jak i dedykowane projekty. Zapytaj o ofertę dla Ciebie.

Z 1.6.x

Sprzedawcy prowadzący sklepy na PrestaShop 1.6 powinny spokojnie podejść do tematu. Przejście na 1.7 wymaga bowiem profesjonalnej migracji. Przy aktualizacji z poziomu panelu administracyjnego zostanie przeniesiona jedynie baza danych, a szablon graficzny i modułu zostaną automatycznie ustawione na domyślny. Konieczne będzie dostosowanie designu i sprawdzenie działania modułów dodatkowych.

Z 1.5.x - 1.4.x

Inaczej wygląda kwestia dla sklepów na 1.5 lub 1.4. Od czasu ich wprowadzenia na rynek bardzo wiele się zmieniło, pojawiły się nowe technologie, wersja responsywna, zabezpieczenia oraz wiele funkcji, które zwiększają sprzedaż.

Przeniesienie sklepu najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie, która zaimportuję bazę produktów oraz zaprojektuje nowy szablon graficzny sklepu. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą tworzenia sklepów internetowych. Pracujemy na PrestaShop od wielu lat, od wersji 1.4, dlatego poradzimy sobie nawet z dużymi wezwaniami.